16 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w 28. Ogólnopolskim Forum Ratownictwa w Inowrocławiu, podczas którego WSG pełniło rolę patrona naukowego wydarzenia.
W wydarzeniu uczestniczyli eksperci i praktycy związani z szeroko pojętym bezpieczeństwem, reprezentujący m.in. administrację publiczną, służby ratownicze, formacje mundurowe, organizacje wodne oraz środowiska akademickie. Program forum obejmował trzy bloki tematyczne, podczas których poruszano aktualne wyzwania związane z bezpieczeństwem i ratownictwem, w tym kwestie cyberzagrożeń, ochrony ludności, działań poszukiwawczych, zagrożeń wynikających z manipulacji społecznej oraz edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Trzeci panel tematyczny poprowadziła przedstawicielka WSG.
Dodatkową atrakcją wydarzenia była symulacja wypadku komunikacyjnego, dzięki której uczniowie i pozostali uczestnicy mogli z bliska obserwować działania służb ratunkowych oraz procedury stosowane podczas akcji ratowniczych.
Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę, odpowiadając na pytania z zakresu kierunków medycznych o różnym stopniu trudności, wykonać pamiątkowe zdjęcia z zabawnymi foto-gadżetami oraz przekonać się, z jakimi wyzwaniami na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnościami, pokonując wyznaczoną trasę na wózku inwalidzkim.
Dziękujemy wszystkim za odwiedziny, rozmowy i wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń!
Zobacz relację na YouTube



