Ratownictwo medyczne
Studia II stopnia na kierunku Ratownictwo Medyczne są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które ukończyły studia licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne i chcą poszerzyć swoją wiedzę, kompetencje zawodowe oraz możliwości rozwoju kariery.
Studia skierowane są do:
- absolwentów studiów I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne,
- czynnych zawodowo ratowników medycznych zainteresowanych rozwojem zawodowym,
- osób planujących objęcie stanowisk kierowniczych, koordynacyjnych lub dydaktycznych w ochronie zdrowia,
- osób zainteresowanych działalnością naukowo-badawczą w obszarze medycyny ratunkowej,
- kandydatów przygotowujących się do pracy w administracji ochrony zdrowia, zarządzaniu kryzysowym lub systemach bezpieczeństwa zdrowotnego.
Studia drugiego stopnia na kierunku Ratownictwo Medyczne rozwijają zaawansowaną wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnego podejmowania decyzji klinicznych, organizacji działań ratowniczych oraz zarządzania w ochronie zdrowia. Program kształcenia przygotowuje do pracy w dynamicznym środowisku medycznym, prowadzenia badań naukowych, działalności dydaktycznej oraz wdrażania nowoczesnych rozwiązań opartych na aktualnych dowodach naukowych.
Uwaga!
Studia zostana uruchomione po uzyskaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Uwaga! Na kierunku "ratownictwo medyczne" obowiązują limity przyjęć.
Zarządzenie Rektora WSG w sprawie: limitów i szczególnych zasad przyjęć w Wyższej Szkole Gospodarki w roku akademickim 2026/2027



